Leginkább azok a rosszul strukturált helyzetek szólítanak meg Bennünket, amelyek a gyors és kiszámíthatatlan változások miatt mostanában gyakran kialakulnak. Van, hogy nem látszik egyértelmű válasz a továbblépéshez – ilyenkor segítünk irányt és energiát teremteni a változásokhoz.
Hogyan?
Párbeszéddel és minőségi figyelemmel
Már az igény definiálásakor arra törekszünk, hogy támogatásunkkal a változások kezdeményezője új felismerésekkel menjen el a találkozónkról. Az egyik legfontosabb képességünk, hogy az érintettek széles körét megszólító, minőségi párbeszédet tudunk kialakítani. Az ebből fakadó felismerésekből jöhet létre a változáshoz szükséges energia is.
Informális hálózatok kulcsszereplőinek bevonásával
Az információ gyorsabban terjed a folyosón, mint az Intraneten. Az organigram legtöbbször nem mutatja meg, hogy kinek van a legnagyobb hatása a szervezetben. Ezért megkeressük és bevonjuk az informális hálózatok kulcsszereplőit, és úgy alakítjuk az együttműködés terepeit, hogy azok valóban a változások fórumai lehessenek.
A szervezeti kultúra kiemelt kezelésével
A szervezeti kultúra azt mutatja meg, „hogy szoktuk itt csinálni a dolgokat”. Tudatos beavatkozásokkal a szervezeti kultúra a változások motorjává léphet elő. Itt ragadhatók meg leginkább egy szervezet működését meghatározó értékek és alapfeltevések is. Ennek minősége és konzisztenciája határozza meg a strukturális vagy stratégiai változások végső sikerét.
Rendszerszemléletű megközelítéssel
A szervezeti komplexitást nem lehet alábecsülni. Minden mindenre hatni fog, minél komplexebbek a szervezetek és a környezet, annál inkább. Nincsen egy jó út, az éppen jónak tűnőt akkor fogjuk tudni együtt kiválasztani, ha az egyéni szintű változások mellett figyelmünket a csapatszintű együttműködések és kapcsolódások fejlesztésére fordítjuk.
Mire törekszünk?
- Ha sikeres egy változástámogatás, az jó hír. De sikernek azt tekintjük, ha mindeközben erősödik a szervezet változási képessége, hiszen erre van leginkább szükség.
- Olyan szervezeteket szeretnénk támogatni, akiknek az is fontos, hogy a munkatársak számára hosszú távon is vonzó és motiváló környezetet teremtsenek.
- Célunk, hogy a szervezeti változások innovatív lépések, a lehetőségekre adott válaszok lehessenek a külső korlátoknak való kényszerű megfelelés helyett.
ELKÖTELEZETTSÉG
HUMAN SYNERGISTICS
KOLLABORÁCIÓ
STRATÉGIA ALKOTÁS ÉS LEBONTÁS
STRATÉGIA MEGVALÓSÍTÁS TÁMOGATÁSA
SZERVEZETI
KULTÚRA
APPRECIATIVE INQUIRY
TRANSZFORMÁCIÓ
HÁLÓZATKUTATÁS
ÜZLETI VÁSZON
VÁLTOZÁS-MENEDZSMENT
PRESENCING
/THEORY U